A miniszterelnök politikai igazgatója az Index Konkrétan című műsorában elmondta: az 1956-ról szóló mondatának elferdítői éppen azok, akik '56-ból vezetik le Ukrajna katonai megsegítését.
Horváth Attila alkotmánybíró, jogtörténész tette világossá, vonható-e párhuzam az 1956-os magyarországi forradalmi események és a jelenleg dúló orosz-ukrán háború között.
A Tisza Párt elnöke újabb és újabb elméletekkel áll elő, hogy a kormányt hibáztathassa, de a rendőrség a bizonyítékok alapján folytat nyomozást, Magyar Péter állításait pedig visszautasítja.
p
8
2
76
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 8 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Pont most gondoltam, hogy keresek egy rövid ismeretterjesztő filmet, amit megmutathatok a gyerekeknek, hogy tudják, értsék, mit is ünneplünk ma.
Meg is találtam.
A szabaccsákarczoshság margójára: '56 egy KGB akció volt (számtalan pontján mai napig felismerhető névjegyében egyezve akárcsak az aktuális fehérorosz eseményekkel - nem meglepően, a közös műhely okán), célja egyértelműen az orosz hegemónia erősítése a térségben. Az eseményeket egyébként a KGB akkori vezetője részben Budapestről koordinálta (Andropov), s hasonlóan mai utódjához, később belőle is az orosz birodalom elsőszámú vezetője vált. A magyarok nagyban lesz@rták az egészet, leginkább a "hanyatló Nyugatra" szökésének kínálkozó alkalmát látták benne (épp, mint napjainkban), s az oroszok nagy keservvel voltak képesek annyi minimális ellenállást kiprovokálni, melyre hivatkozva már bevonulhattak - szokásuk szerint "felszabadítani". Indoklásul kommentem itt: https://hvg.hu/itthon/20190219_Pozsgai_nepfelkelest_mondott_de_mikor_lett_1956_forradalom#article-comments . Ezt ünnepli ez a dicső szabaccsákarczosh nép...